Nutiroog

Nutiroog on veebipood, mis sai alguse 2021. aastal. Oma teenuste kaudu vähendame toidujäätmete hulka Eestis ja samal ajal pakume oma klientidele laias valikus taskukohaseid toidu- ja tarbekaupu. Meie veebipoe valik koosneb peamiselt hävimisohus toidukaupadest, mida ostame Eesti tootjatelt, maaletoojatelt ja hulgimüüjatelt.

Meie ostetud esemed pole ühel või teisel põhjusel jõudnud poeriiulile ja on seetõttu hävimise ohus. Selle põhjuseks võib olla näiteks kauba tootmise lõpetamine, ümber disainitud müügipakend, ületellimine või lähenev parim enne kuupäev. Arvame, et neid tooteid ei tohiks utiliseerida, vaid odavamalt müüa. Samas muudame oma koostööpartnerite elu lihtsamaks, ostes neilt tooteid, mis muidu ei pruugi müüki jõuda. Meie ladu ja kontor asuvad Tallinnas. Tarnime tellimusi üle Eesti. Kõiki meie müüdavaid tooteid säilitatakse toatemperatuuril.

"Parim enne" ja "kõlblik kuni"

Meie kaubavalikust leiad tooteid, mille “parim enne” on lähenemas või juba möödunud ning tooteid, mille minimaalse säilivusaja lõpp ei lähene veel pikka aega. 

Tähtis on teada, et toatemperatuuril säilitavatel toodetel on “parim enne” lihtsalt tootjapoolne soovitus.

Toit on täiesti ohutu ja söögikõlblik, lisaks ka maitseomadustelt sama hea pikalt peale “parim enne” kuupäeva.

Paljud ajavad “parim enne” segamini “kõlblik kuni” kuupäevaga. Loodame, et üha enam tarbijaid mõistavad märgiste erinevusi, et vähendada toiduraiskamist.

Parim enne: on tootja soovitus ja annab mõista, kui kaua säilib toode täpselt sama maitse ja kvaliteediga kui valmistamise ajal. Enamasti säilib aga toote kvaliteet aastaid pärast tähtaja lõppu.

Kõlblik kuni: nagu nimigi ütleb, on see kuupäev, mil toode on hiljemalt tootja poolt kasutamiseks ette nähtud ning seda ei tohi pärast märgitud kuupäeva enam müüa ega süüa. Märgistust kasutatakse kiiresti riknevatel toiduainetel, näiteks piima- ja lihatooted.

Nutiroog ei müü “kõlblik kuni” kuupäevaga tooteid.

NUTIROOG LOGO1
Ühiskond, kus toidukaubad ei lähe kaotsi.​
et